Menu

Attractiv

Aké spodné prádlo vybrať podľa typu postavy

BL.jpg

V akom spodnom prádle vyzerajú muži najlepšie? Záleží to od typu ich postavy. Každému mužovi totiž sekne niečo iné. Trenky, boxerky, slipy, tangá či jocksy? Pozrite si, ktoré sa hodia mužom najviac. Poradíme vám nielen ideálny typ spodného prádla, ale aj aké vzory či farby vyberať.

Na úvod je potrebné správne určiť tvar tela. V módnom priemysle sa ustálilo 5 typov chlapskej postavy ako ich vidíte na obrázku, ktoré zodpovedajú základným geometrickým tvarom. Dôležité je sledovať najmä šírku ramien a bokov, ich vzájomný pomer a tiež stavbu tela.

boxerky-podla-tvaru-tela1.jpg

typy6.jpg

Typ "obdĺžnik" - štíhla postava

Štíhli muži si pri výbere musia dávať pozor, aké tesné alebo široké prádlo si zvolia. Trenky môžu na chudej postave vyzerať až príliš veľké, a preto sa pre tento typ postavy veľmi neodporúčajú. Vhodné nie sú ani slipy alebo tangá, ktoré by štíhlosť ešte viac zvýraznili.

Štíhlym mužom najlepšie padnú klasické boxerky. Nízki štíhli muži si však môžu dovoliť aj slipy, jocksy či skrátené boxerky. Ideálne sú rôzne farby a vzory, ktoré zaujmú, odpútajú pozornosť od chudej postavy a pridajú trochu na objeme. 

Typ "trojuholník" - úzke ramená, široké boky

Muži, ktorí majú širšie boky, ale užšie ramená by si mali jednoznačne vybrať boxerky. Tí, ktorí majú pár kíl navyše budú vyzerať lepšie v predĺžených strihoch, naopak, tí štihlejší si môžu dovoliť aj krátky strih boxeriek.

Pre tento typ postavy neodporúčame trenky ani výrazné vzory, ktoré by upútali ešte viac pozornosti na problémovú oblasť bokov.

boxerkyblog.jpg

Typ "lichobežník" - svalnatá postava

Vyšportovaní muži si môžu dovoliť snáď všetko. Dobre budú vyzerať v trenkách, tangách, boxerkách, jocksoch, ale aj bez nich. Mužom nižšej postavy však neodporúčame trenky ani dlhšie boxerky. Zbytočne by ich postavu ešte skracovali.

Celkovo sú ideálnym riešením skôr kratšie a tesnejšie stihy, predovšetkým slipy, v ktorých svalnatá a atletická postava ešte viac vynikne.

Typ "obrátený trojuholník" -  široké ramená, úzke boky

Muži s veľkými ramenami, ale úzkymi bokmi môžu siahnuť, podobne ako pri type postavy "lichobežník", takmer po všetkom. Ideálne šú však strihy, ktoré skorigujú úzke boky a pridajú im na objeme. Vhodné sú trenky, obzvášť pri vysokej postave, ale aj boxerky. Postava tak bude pôsobiť vyváženejšie.

Pri tomto type postavy sa netreba báť ani výrazných vzorov a farieb, ktoré opticky trochu rozšíria boky.

slipyblog.jpg

Typ "ovál" - silnejšia postava

Keď je niekto poriadny kus chlapa, teda je vysokej aj silnej postavy, mal by sa určite vyhnúť tangám alebo slipom. Malé prádlo na veľkom chlapovi totiž vyzerá skôr komicky ako sexy. Najlepšou voľbou pre takúto postavu sú boxerky dlhšie boxerky a trenky v nenápadných vzoroch alebo v jednej farbe.

Pri objemnejších mužoch nižšieho vzrastu neodporúčame ani trenky, ktoré by postavu opticky ešte zväčšili do šírky a skrátili na výšku. Lepšie im preto padnú boxerky.

Rozhoduje strih aj farba

To, ako muž v spodnom prádle vyzerá, neovplyvňuje iba zvolený typ, ale aj presná dĺžka, šírka či farebnosť konkrétneho kusu prádla.

Nízki muži by sa mali vyvarovať trenkám a dlhým boxerkám, ktoré ich nohy ešte opticky skrátia. Ideálnou voľbou sú krátke strihy, ako sú slipy alebo kratšie boxerky, vďaka ktorým sa postava naoko predĺži.

Štíhli muži by sa nemali báť odvážnych a veľkých vzorov a farieb, na ktoré je špecialista švédska značka Björn Borg, objemnejší muži by sa im, naopak, mali vyhnúť a zvoliť radšej nenápadnejšie jednofarebné prádlo.

trenkyblog.jpg

Extra tipy pre všetkých mužov

Už z predchádzajúcich opisov vyplýva, že najuniverzálnejším typom prádla sú boxerky, ktoré sa pri zvolení vhodnej dĺžky, vzorov a farieb hodia prakticky na každý typ postavy.

Chlapi s poriadnym mužstvom by sa nemali báť ho ukázať. Bola by škoda schovávať ho v širokých trenkách. Obdareným mužom preto odporúčame najmä tangá, slipy a jocksy.

Pre pekný zadok sú idálne jocksy alebo tangá, ktoré ho ukážu v plnej paráde. Muži s plochým zadkom by mali siahnuť skôr po trenkách a výraznejších vzoroch.

Vyskúšajte naše tipy pre výber toho správneho spodného prádla a vyberte z našej ponuky, to čo sa k vám alebo vášmu partnerovi hodí najviac. Sexy výzor však ide ruka v ruke aj s pohodlím, a preto by muži mali v prádle nielen dobre vyzerať, ale sa v ňom aj skvele cítiť.

boxerky_blog_fiIIIit.jpg

sd.jpg