Menu

Attractiv

Akú spodnú bielizeň si obliecť na šport?

blog1.jpg

Najčastejšie používaným materiálom na výrobu pánskej spodnej bielizne je všeobecne známa bavlna. Ak patríte k športovcom alebo ľuďom, ktorí doma neobsedia a majú radi fyzickú aktivitu, iste sa pravidelne stretávate s potom. Bavlnený odev v týchto prípadoch nie je vôbec vhodným riešením. Pýtate sa prečo? Odpoveď je veľmi jednoduchá.

Bavlna je prírodné vlákno a je ideálnou voľbou pre všetkých na odev určený pre bežný deň. Je totiž vysoko priedušná a hypoalergénna. Počas nosenia nijako nedráždi ani vaše citlivé časti tela (pokiaľ máte správnu veľkosť bielizne) ale počas a po cvičení môže vzniknúť zásadný problém. Bavlna totiž absorbuje všetko čo vypotíte a vy sa „kúpete“ vo vlastnom pote.

Pýtate sa kde je problém?

Problém bavlnenej bielizne pri športových aktivitách je ten, že nie ste v suchu. A to práve na miestach, ktorým vlhkosť rozhodne neprospieva. Pot sám o sebe nezapácha, ale zapáchajú mikróby, ktoré sa nachádzajú na povrchu nášho tela. Mikróby sa vo zvýšenej miere hromadia na tradične v podpazuší a samozrejme na intímnych miestach. Vašim citlivým miestam určite neprospieva, že sú niekedy hodiny vystavené vlhkému prostrediu. Dôsledkom môžu byť až nepríjemné kožné problémy, ktorým nosenie bavlneného spodného prádla pri športe napomáha. Zvýšená vlhkosť sa v tomto prípade z povrchu tela neodvádza a to je zásadná chyba.

Existuje však riešenie. Používajte syntetiku a mikrovlákno

Tento materiál bol navrhnutý tak, aby odolal dokonca i tej najväčšej športovej záťaži. Miera pružnosti pri natiahnutí a súčasne pevnosť umožnia to, aby sa materiál vášmu pohybu, dokonale prispôsobil. Zároveň odvádza pot a vlhkosť z tela, čím vás udržiava v suchu a pohodlí. Taktiež vám pri spodnej bielizni z tohto materiálu nehrozí podráždenie pokožky ani iné nepríjemnosti. Vďaka schopnosti odvádzania potu, je syntetické tkanivo na športovanie tým najlepším riešením.

cr7.jpg


Určite ste si všimli, že ani športovci nemajú na sebe dresy z bavlny, ale preferuje sa používanie rôznych syntetických materiálov, a to aj preto, aby sa vlhkosť z tela neustále odvádzala a aby im súčasne nepridávala na váhe či nespôsobovala diskomfort pri pohybe.
Pre športové účely boli pôvodne vyvinuté aj tzv. „jocksy“ alebo „jock strapy“. Dnes sú nosené aj bežne u niektorých odvážnejších pánov. Vďaka minimu tkaniny dýcha väčšia časť pokožky a dosiahnete v podstate pocit, ako keby ste žiadnu bielizeň nemali, pričom súčasne poskytujú dostatok priestoru na pohyb.

blog2.jpg

Pánske jocksy sa zvyčajne skladajú z elastického pásu, s predným vreckom na genitálie a dvoma elastickými pásmi pripevnenými k spodnej časti vrecka. Módne verzie sa dnes vyrábajú v neprebernom množstve štýlov, farieb a dizajnov.

Vyberajte si na športové aktivity spodnú bielizeň, ktorá bude nielen dobre vyzerať, ale hlavne vám zabezpečí aj absolútny komfort, sucho a slobodu pohybu. Takto si vychutnáte vašu obľúbenú pohybovú aktivitu bez obmedzení a negatívnych následkov. Siahnuť po kvalitnej a špecificky určenej spodnej bielizni sa v tomto prípade určite oplatí.

Na Attractiv.sk nájdete viacero typov bielizne vhodnej na intenzívnejšiu športovú záťaž. Ak potrebujete radu pri nákupe, neváhajte a opýtajte sa nás na online chate.

ban3.jpg