Menu

Attractiv

Značkové vs. neznačkové boxerky - je rozdiel v kvalite?

fb4.jpg

V našom predošlom blogu sme vám priblížili to, ako môžete odlíšiť originálne boxerky Calvin Klein od "fejku". Teraz sa detailnejšie pozrieme na rozdiely medzi značkovým a neznačkovým spodným prádlom. Ak uvažujete nad radikálnejšou výmenou zásob spodnej bielizne, ale netušíte, či radšej investovať do známych značiek alebo vám postačia aj „no-name“ produkty z trhov či hypermarketov, čítajte ďalej.

Každý to pri nakupovaní máme individuálne, ale pri vačšine stále platí známe „nie som taký bohatý, aby som si kupoval lacné veci.“ Otázkou, ktorú si pri nákupe akéhokoľvek oblečenia kladie väčšina z nás je -  oplatí sa investovať do značky? V prípade spodnej bielizne je odpoveď - jednoznačne áno.

blog3.jpg

Materiál

Ak nakupovanie nie je práve vaše hobby, alebo preferujete osvedčenú kvalitu a trvácnosť, jednoznačným argumentom pre značkovú spodnú bielizeň je výrazne dlhšia životnosť a väčšia odolnosť materiálu.

Prepracovanosť strihov a vlastnosti materiálu zabezpečia, aby ste sa v bielizni cítili komfortne, aby sa individuálne zohľadnili a vyzdvihli vaše anatomické dispozície a zabezpečil sa dostatok priestoru a pohodlia za každých okolností. Medzi značkovými produktami nájdete spodné prádlo z extra jemnej bavlny alebo iných overených materiálov, kvalitnejšie šitie, lícujúce strihy, viacradové štepovanie, odolnosť materiálu voči vyťahaniu a nemožno zabudnúť ani na farebnú stálosť. Tú určite oceníte, keď aj po 20tom vypraní budú boxerky stále rovnaké. 

produkt5.jpg

Pri lacnom spodnom prádle je práve materiál zásadným problémom. Často si kúpite nekvalitné šitie, nepohodlné strihy, slabšiu odolnosťou voči ťahu a odieraniu, nepriedušnosť, nižšiu životnosťou a to ani nehovoríme o pocite hanby, keď sa niekde vyzlečiete a na sebe máte vyblednuté a vyťahané čínske boxerky z trhoviska :)

1.jpg

Iste pre vás nebude žiadnym prekvapením, že jedným zo základných rozdielov medzi lacnejšou a kvalitnejšou spodnou bielizňou, je najmä použitá tkanina, z ktorej je bielizeň vyrobená. Tie lacnejšie kúsky, sú vyrobené z bavlny nižšej kvality, kde je vlákno krátke a pomerne slabé.

Použitá priadza pri značkových boxerkách je pevnejšia a tenšia, čo ich robí na pohmat mäkšie a jemnejšie. Svetové značky používajú na výrobu boxeriek, slipov či trenírok skutočne len tie najkvalitnejšie materiály. Okrem iného - značky sa snažia investovať aj do nových technológií, takže bielizeň je naozaj na vysokej úrovni, čo sa týka pevnosti, vzdušnosti a pružnosti.

2.jpg

Komfort pri nosení
Ak ste muž, ktorý chce získať maximálny komfort, mali by ste boxerky vyberať starostlivo. Pri značkových a kvalitnejších kúskoch máte spodnú bielizeň zvyčajne vyrobenú zo strečovej tkaniny (cotton stretch). Vysoko kvalitné boxerky sa takto jednoduchšie prispôsobia tvaru vášho tela. Ak sa často venujete  fyzickej aktivite, mali by ste si vyberať spodnú bielizeň z kvalitného materiálu, ktorý nebudete pri pohybe na sebe ani cítiť a efektívne odvedie všetku vlhkosť. Bavlna to však  rozhodne nie je, ale o tom niekedy nabudúce. Ušetríte si tak niekoľko problémov, najmä v prípade, že máte citlivejšiu pokožku.

Pomer cena/výkon
Cenou a dostupnosťou samozrejme nemôžu značkové boxerky súperiť s masovou výrobou z ázijských krajín, ktorú nájdete na trhoviskách alebo u predajcov ponúkajúcich "fejky". Vzhľadom k pomeru ceny a kvality však nemusí byť značková bielizeň luxusným artiklom. Multibalenia ponúkajú výhodné ceny po prerátaní na kus a cenový rozdiel oproti neznačkovým produktom od zodpovedných kvalitnejších výrobcov nie je tak výrazný. Samozrejme priplácate si práve za značku, ktorá je garantom kvality materiálu, dizajnu, komfortu a zdravotnej bezchybnosti. 

blog18.jpg

Zdravotné riziká
Zásadným argumentom pre zakúpenie značkových produktov je aj garancia zdravotnej nezávadnosti. Materiály, ktoré sa používajú u týchto produktov sú bezpečné, overené, 100 % hygienické a nehrozia vám žiadne alergické reakcie alebo kožné problémy, ktoré by sa mohli vyskytnúť u citlivých jednotlivcov pri nosení nekvalitnej spodnej bielizne, ktorá nespĺňa tieto hygienické štandardy.

produkt4.jpg
Sebavedomie
V kvalitných boxerkách nadčasového alebo zaujímavého trendy dizajnu sa nemusíte obávať ani „náhodného“ zhodenia nohavíc. V tom správnom momente prestížne a kvalitné spodné prádlo určite ocenia aj vaše partnerky alebo partneri. Výber materiálov, farieb, vzorov, strihov je skutočne rozsiahly a každý si určite nájde typ produktu alebo značky, ktorá zabezpečí adekvátny komfort pri nosení a dizajn podľa individuálnych preferencií.

3.jpg

Rozmanitosť
Svetové značky ponúkajú kúsky, ktoré sú jedinečné, nadčasové a funkčné zároveň. Calvin Klein, Tommy Hilfiger, Diesel, ale aj mnohé iné značky, prinášajú na svetový trh spodnú bielizeň, ktorá pomôže vyzdvihnúť vašu individualitu a štýl. Značkové boxerky sú vyrábané na pohodlné nosenie a navyše sedia a vyzerajú perfektne. Stačí si len vybrať podľa vlastného vkusu. Lacnejšia bielizeň je zvyčajne vyrábaná v obrovských množstvách a preto je chýba istá jedinečnosť a individualita.

Čo dodať záverom?
Nič proti jednoduchým relatívne kvalitne spracovaným boxerkám a trenírkam z bežného obchodu z textilom. Ale stiahnuť zo seba nohavice, pod ktorými máte dobre padnúcu kvalitnú značku, je predsa len rozdiel. Či už je to pre okolie, vás samotných a najmä vaše pohodlie.

  ban4.jpg