Menu

Attractiv

Na čo upriamiť pozornosť pri výbere spodného prádla (1. časť)

bikes.jpg

Pánske spodné prádlo za posledné roky prešlo transformáciu, ktorá z funkčného kúska oblečenia urobila módny hit. Aj dizajnové prádlo však stále má svoje špecifické funkcie a vychytávky, na ktoré je dobré myslieť pri výbere jednotlivých štýlov. Priblížime vám 3 zaujímavosti, ktorým ste pravdepodobne doteraz takmer vôbec nevenovali pozornosť.

Pás
Pás je prvá vec, ktorú uvidíte, keď skontrolujete funkčnosť akéhokoľvek štýlu značkovej spodnej bielizne. Zvyčajne je viditeľný na každom type pánskej spodnej bielizne. Pestrý výber z hľadiska šírky nie je jedinou vlastnosťou, táto funkcia sa ďalej delí z hľadiska umiestnenia elastického pásu - obalený elastický pás  všitý vnútri materiálu, našitý  elastický pás a ďalšie. Každá značka má rozdielny spôsob a vzor pre umiestnenie svojho loga na páse. Treba dodať, že širší pás má svoje nesporné výhody - zoštíhľuje postavu v bokoch a vykúkajúci pás spodného prádla z džínsov či nohavíc vyzerá sexy.

fly.jpg
Otvor v prednej časti
Umiestnenie otvoru je ďalšia vlastnosť, ktorá bola tradičnou súčasťou mužskej spodnej bielizne. Hovoríme o otvore, ktorý má pánom uľahčovať základnú ľudskú potrebu a spravidla sa nachádza na boku boxeriek. V prípade, že ste zvyknutý na obleky je táto vychytávka naozaj praktická a šetrí podstatné množstvo času. Otvor však umožňuje aj lepšie prúdenie vzdzuchu čo oceníte spravidla počas leta či tréningu. V súčasnosti je však tento trend skôr na ústupe.

sitie.jpg
Šitie
Existuje mnoho spôsobov, akými výrobcovia pospájajú celý kus boxeriek či slipov dokopy. V zásade však platí jedno známe pravidlo. Pásová guma by mala byť k hlavnej časti spodného prádla prišitá minimálne trojradovým stehom. Vďaka tomu prádlo vydrží naozaj veľa a riziko, že by sa niečo roztrhlo alebo začalo párať je o poznanie menšie. Keď hovoríme o šití, máme na mysli všetky rôzne časti a spôsoby akým je celý kus zošitý. Predná časť býva najčastejšie ušitá v tvare U. Práve tento spôsob totiž zaručuje dostatok priestoru na to, čim mužov príroda obdarila. Pomerne bežné sa stali tiež elastické gumy na spodnej časti boxeriek, ktoré  obopínajú stehná. Ich funkciou je zamedziť zhŕňanie spodného prádla pod oblečením a zafixovať ich v tvare, v akom si ich ráno obliekate.


To boli len niektoré základné funkcie či vychytávky, na ktoré by ste mali upriamiť pozornosť pri výbere. Nabudúce si povieme niečo o špecialitách anatomického tvarovania prednej časti, vychytávok, ktoré vedia vytvarovať zadok či niečo viac o jednotlivých materiáloch.