Menu

Attractiv

Zaujímavosti o pánskom spodnom prádle (časť II.)

panske_spodne_pradlo.jpg

Z nejakého dôvodu je pánske spodné prádlo skôr tabuizovaná téma, ktorá v každodennej komunikácii nemá miesto. A to z neho robí prakticky nevyčerpateľný zdroj rôznych zaujímavostí o ktorých ste pravdepodobne vôbec netušili. V nedávnom blogu ste sa dozvedeli niekoľko zaujímavých faktov o pánskom spodnom prádle a ako sme sľúbili, dnes prichádzame s pokračovaním

 1. Chodenie naostro
  Alebo inak “nenosenie” spodného prádla má svoj pôvod v armáde. Keďže v armáde je rozkaz rozkazom bez ohľadu na aktuálne počasie, často sa stávalo, že vojaci v daždi premokli a s nimi premoklo aj ich spodné prádlo. To viedlo k nepríjemným pocitom dráždenia a trenia. Mnoho vojakov to na bitevnom poli vyriešilo skrátka tak, že najspodnejšiu vrstvu oblečenia vynechali a nepríjemným pocitom sa tak vyhli.
 2. Obchod s prádlom zo second-handu
  Ak ste ako väčšina ľudí, myšlienka, že spodné prádlo, ktoré si obliekate nosil pred vami niekto iný je pre vás prinajmenšom nechutná. Na svete sú však kúty sveta, kde sa na hygienu či morálne zábrany až tak nedbá. V chudobnom africkom Zimbabwe bol dovoz obnoseného spodného prádla taký veľký, že vláda ho v roku 2011 musela oficiálne zákonom zakázať. Nie však z obavy o hygienu ale preto, aby podporila domácu výrobu.
 3. Zmena priorít.
  V minulosti slúžili na zakrývanie intímnych častí dlhé trenírky, väčšinou o dve či tri veľkosti väčšie než skutočná konfekčná veľkosť ich nositeľa. Postupne sa muži viac preorientovali na komfort, štýl, pohodlie a vyzdvihnutie svojich „predností“. Dnes je pohodlie najviac vyhľadávaným atribútom väčšiny mužov. Štýlovosť, správny strih a zvýraznenie predností sa stali základnými vlastnosťami, ktoré muži hľadajú pri spodnej bielizni. vintage.jpg
 4. Nízky počet spermií
  Väčšina z vás určite počula o neblahom vplyve slipov na množstvo spermií. V podstate za tento problém nie sú zodpovedné samotné slipy, ale tesný odev, ktorý zvyšuje teplotu v semenníkoch. To vo výsledku ovplyvňuje množstvo spermií. Každopádne, určite sa príliš tesným slipom vyhnite a uprednostnite voľnejšie kúsky spodného prádla. Napríklad tie od Obviously ktoré sú po celom svete známe vďaka anatomickému strihu s dostatkom priestoru.
 5. Cena
  Tiež patríte k skupine tých, ktorí veria, že najlepšie a značkové druhy spodného prádla sú drahé? V tom prípade sa pozrite na náš web a uvidíte, že ceny začínajú na úrovni 5 €. Verte, že aj za túto cenu kúpite spodné prádlo, v ktorom sa budete cítiť výborne a to bez robenia kompromisu v oblasti pohodlia, štýlu a ideálnej veľkosti.
 6. Nohavice na pol žrde
  Už ste určite videli mužov (najmä mladých) s padajúcimi nohavicami. V súčasnosti je to mnohými považované za módne, cool a trendy, ale nikto poriadne nevie, odkiaľ tento trend prišiel. V skutočnosti pochádza z väzenského prostredia v USA, kde spĺňal účel vábenia ostatných spoluväzňov s cieľom podporiť sexuálnu túžbu a predvádzať svoju spodnú bielizeň. Sme si istí, že toto ste nečakali... :) sagging.jpg
 7. Infekcie
  Asi ste už počuli o lekároch, ktorí odporúčajú obidvom pohlaviam výmenu spodného prádla každý deň. Naozaj by mal každý muž meniť svoje spodne prádlo denne a tomu prispôsobiť aj svoje zásoby spodnej bielizne. Nosením tej istej bielizne dva a viac dní po sebe riskujte vznik nepríjemných mykotických a/alebo bakteriálnych infekcií.

 8. Veríme, že ste sa opäť dozvedeli niečo nové. Dajte nám vedieť čo si myslíte vy. :)