Menu

Attractiv

O čom sú vlastne tie strihy?

   ocomsustrihy.jpg Pokiaľ ide o spodné prádlo, občas je dámam čo závidieť. Na výber majú veľké množstvo strihov, anatomických tvarovaní, push up efektov, ktoré po oblečení skvele tvarujú postavy a zvýrazňujú krivky. Ale čo my chlapi? Ponuka nie je tak široká, no určite je z čoho vyberať. Príroda nám tam dole nadelila rozmanitejšie tvary a veľkosti. S nimi sú spojené väčšie, či menšie požiadavky na maximálne pohodlie, aby všetko sedelo tak ako má. Našťastie pre nás, výrobcovia pánskej spodnej bielizne myslia aj na to a závisí od osobných preferencií, skúseností a anatomických predpokladov po ktorom strihu siahneme.

Špecialitou, ktorá si získava čoraz väčšiu obľubu je takzvaný push-up efekt. Či už na veľkosti záleží alebo nie, 2-3 centimetre navyše k predným mužským mieram sa v niektorých prípadoch hodia a nie je sa vôbec za čo hanbiť. Funguje na princípe skrytého vrecka v tvare podkovy, ktoré je všité v prednej časti boxeriek, slipov či jocksov. Je vyrobené z elastického materiálu a slúži na to, aby ste doň vložili všetko, čo vám matka príroda tam dole nadelila. Elastický materiál spôsobí, že sa to všetko zospodu jemne nadvihne a celkovo pôsobí oveľa väčším dojmom. Druhou a azda ešte väčšou výhodou je to, že v takomto prádle nehrozí, že sa vám počas letných dní bude prirodzenie nepríjemne lepiť či trieť o stehná. Vy sa tak môžete venovať príjemnejším veciam. Priekopníkom tohto typu prádla je americká značka Andrew Christian , ktorá vyrába celé kolekcie s týmto skrytým vreckom a nájdete ho pod označením Show-It.
andrewchristian_showit.jpg
Ďalšou zaujímavosťou je anatomicky tvarované predné vrecko AnatoFREE, ktoré je patentom austrálskeho výrobcu Obviously . Jeho hlavnou výhodou je dostatok priestoru, ktorý poskytuje maximálne pohodlie a pocit voľnosti, akoby ste na sebe nemali nič. Pri nosení takéhoto prádla zabudnete na pocit stiesnenia, či na potrebu upravovať veci “tam dole”, keďže drži vaše prirodzenie v polohe v smere gravitácie. Zároveň tento dostatok priestoru umožňuje lepšiu termoreguláciu tejto časti tela a zabraňuje zvyšovanie teploty v semenníkoch, ktoré má preukázateľne negatívny vplyv na plodnosť. Tento strih v kombinácii s odolnými a trvácnymi materiálmi ako je modal či bambusové vlákno, z ktorého Obviously šije, je to najlepšie, pokiaľ hľadáte pohodlie a kvalitu. Zároveň je to správna voľba aj pre tých viac obdarených, ktorí sa v inom spodnom prádle cítia stiesnene.
obviously_anatofree.jpg
Netreba však podceňovať ani tradičný strih pánskeho prádla s vertikálnym švom cez stred a dvomi bočnými, zvyčajne spevnenými švami po stranách. Tento typ je ideálny na šport, keďže drží všetko pekne pohromade. Aj tu sa však nájdu zaujímavosti, ktoré uľahčujú život. Takým príkladom je skrytá diera v boxerkách či slipoch. Schválne, viete na čo slúži? Tušíte správne, oceníte ju pri vykonávaní malej potreby. Hoci je to pre mnohých nepredstaviteľné, ak si potrebujete odskočiť počas dôležitého rokovania, a nechce sa vám zdĺhavo zapravovať košelu do nohavíc, tento otvor v prádle môže byť užitočný. Rovnako tak v prípade, ak nechcete byť pristihnutý pri pisoári s nohavicami pri členkoch. Kvalitné prádlo s uzatvoreným strihom si môžete vybrať spomedzi značiek Alexander Cobb , Discover , Teamm8 či Supawear . Ak vás prádlo s otvorom inšpirovalo, dávame vám do pozornosti niekoľko zaujímavých kúskov od Xuba či Seobean .