Menu

Attractiv

Z čoho sa vyrába spodné prádlo?

  obrazok velky.jpg

Pánske spodné prádlo sa už dávno nevyrába iba z bavlny. V súčasnosti máte mnoho možností a kombinácií čo si obliecť a pri akej príležitosti. Materiálov, z ktorých sa spodná bielizeň vyrába je dnes toľko, že doslova každý deň v roku si môžete obliecť boxerky či slipy z inej zmesi tkanín.

Dalo by sa povedať, že dochádza k akejsi technickej revolúcií na poli materiálov, z ktorých sa spodné prádlo vyrába. Vďaka tomu si dnes môžete vychutnať maximálne pohodlie v boxerkách, ktoré majú antibakteriálne vlastnosti, odvádzajú vlhkosť, sú hypoalergénne a ich výroba je v súlade s ekologickými zásadami. Reč je o spodnom prádle od austrálskej značky Obviously . Ďalšou zaujímavou novinkou je bavlnené vlákno pretkávané parfumovanými kapsulami od Alexander Cobb . Dánsky výrobca garantuje, že vôňa vydrží viac než 10 praní. Zároveň ubezpečuje, že boxerky sú hypoalergénne. Ideálny spôsob ako prekvapiť vašu polovičku!

Inovácie sú super, ale netreba zabúdať ani na osvedčenú klasiku.

Bavlnené spodné prádlo sa stále teší obľube na celom svete. Bavlna je jemná, mäkká, pohodlná a umožňuje pokožke dýchať.

Bambusové vlákno je ľahké a silné. Dobre odvádza vlhkosť, je antibakteriálne, redukuje zápach a je tak dobrou alternatívou k bavlne.

Modal je relatívne nový materiál, ktorý si rýchlo získal popularitu. Ide o spracovanú prírodnú celulózu a výsledkom je extrémne jemný, mäkký, dobre dýchajúci materiál príjemný na dotyk. Texúrou podobný hodvábu či bavlne, no na rozdiel od bavlny si lepšie drží svoj tvar a farbu.

Rayon alebo viskóza je taktiež vyrábaná zo spracovanej prírodnej celulózy. Je ľahká, priedušná a veľmi jemná na dotyk. Navyše patrí medzi rýchloscnúce materiály. O jej vlastnostiach sa môžete presvedčiť nosením kúskov od Private Structure , konkrétne kolekcie “Crayon”.

crayon.jpg

Nylon je umelé vlákno, ktoré bolo vynájdené s úmyslom ľahko nahradiť prírodný hodváb. Je ľahký a jemný, odolný voči strate tvaru vyblednutiu.

Spandex alebo tiež Elastan je syntetický materiál, ktorý sa vyznačuje extrémnou pružnosťou. Dopĺňa takmer každú zmes v ktorej je bavlna, či iné materiály. Vďaka tomu je spodné prádlo elastické, drží svoj tvar a prispôsobí sa svojmu nositeľovi.

Toto bolo len zopár najvýznamnejších materiálov, z ktorých sa spodná bielizeň vyrába. Nezabudnite, že čím viac budete o materiálovom zložení vedieť, tým lepšie sa budete vo vašom spodnom prádle cítiť.